?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Originally posted by morreth at Сердитий Джек проголосував
Пам'ятаєте, що я писала в нарисах про Сердитого Джека? Зокрема, тут і тут?

Ну ось маєте, Сердитий Джек проголосував.

Я хотіла написати велику статтю про це діло, але побачила, що є люди, котрі написали краще. Обидва американці, одна стаття перекладена українською, інша - ні. В обох статтях докладно пояснюється, чому американські "сердиті Джеки" віддали голоси Трампові.

Бідні колеги-інтелектуали. Бідний пан Кінг з його пророчою "Мертвою зоною". Бідний пан Мартін. Нещодавно він не міг второпати, чому хтось хоче голосувати за таке мудло. Та за нього саме тому й проголосували, що він мудло! Американський Донбас хоче, щоб його почули. І не просто почули, а зробили "як було". Взяли чарівну паличку, сказали "крекс-пекс-фекс" і зліквідували модернізацію, через яку їхній спосіб життя вже під загрозою знищення.

Проблема в тому, що ми проживаємо в країні, яка вже мала справу з масивною спробою зліквідувати модернізацію - чи то пак, влаштуватися так, щоб модернізація промисловості відбулася, а модернізація свідомості залишилася на рівні 19-го сторіччя, причому тієї його половини, де було кріпацтво. Ми ригали кров'ю та срали кров'ю через той соціальний експеримент. А надто через зіткнення двох схожих проектів затримки модернізації, автор другого взагалі не замірявся зупинитися на кріпацтві, а хотів обвалити все у нетра архаїки. Оце нам було весело у цих жорновах.

А удруге наші "Сердиті Джеки" вирішили, що можуть крекс-пекс-фекс повернути Радянський Союз. Ой, а як же ж воно вийшло, що замість крекс-пекс-фексу вимовлюється лише "Авада Кедавра"? А біс його зна...

Словом, справа не в Трампі, справа в мільйонах людей, які вже не встигають розвиватися разом зі світом, і тому хочуть, щоб світ загальмував. А оскільки він не загальмує, на нас може чекати другий раунд шаленої реакції. Нагадаю: перший вилився у світову війну. Ну, тобто, ми вважаємо цю війну за дві, але зрештою це була одна, поділена надвоє 20-річним перемир'ям.

Ми мало що можемо вдіяти проти колективного сказу. Зберігати здоровий глузд, не піддаватися спокусі простих рішень - оце, мабуть, і все.

shield

Originally posted by morreth at Прихована ворожнеча
Ну і ще один неприємний результат виборів Трампа - доводиться визнати, що:

а) чоловіки все ще ненавидять жінок;
б) жінки все ще ненавидять себе.

В чорних з солідарністю виявилося краще. Ну, вони й право голосу отримали першими.

В чому проблема з цією ненавистю?
Вона не розпізнається як ненависть. Її носії вважають, що коли вони не відчувають характерних для ненависті емоцій - гніву, злості, бажання вдарити, - то все гаразд, ненависті немає. Чоловік розміщує в фейсбучеку жарт "У слабкого чоловіа жінка завжди винна, у сильного вона завжди покарана", і просто не може второпати, чого до нього в фейсбучек набігла юрбиця жінок, плюнути йому під ноги. Ай, в них нема почуття гумору, ай погано... Як це жарт ворожий? Він же кепкує зі слабких чоловіків, а не з жінок?

Так само я можу сказати, що не ворожа до курей та свиней, навіть люблю їх. Або Генріх V Англійський може сказати, що любив Францію.

Ворожість - це не емоція. Це сукупність дій, які спрямовані на погіршення чийогось життя, ба навіть на загрозу самому життю.

Мені не тисне визнати, що я за своєю хижацькою природою ворожа свиням та курям. Їх вбивають, аби я могла їсти.

Але чомусь багатьом людям, зокрема чоловікам, таки тисне зізнатися у своїй ворожості. Чоловік може розчехлитися поступово:

http://morreth.livejournal.com/2963696.html?thread=59701488#t59701488

Але наприкінці все одно скаже: ну, раз вам так зручно, то вважайте мене ворогом. Тобто, він цілковито скидає з себе відповідальність за те, що ВІН каже і з ким ВІН солідаризується - цю відповідальність маємо нести ми, ті, хто на підставі його солідарізації з ворогом вважає його ворожим, бо ж "нам так зручніше".

А от іще один цікавий випадок. Знову ж колотрамп. Людина, яку я дуже поважаю, пише (переклад з англійської) знов-таки ж про тих, кому Трамп здається зрозумілим:

"Ні, ми не Ку-Клукс-Клан, але так, ми справді віримо, що внесок у цивілізацію "білих" більший, ніж "чорних", або "мусульман", і ми не хочемо "децивілізувати" наші спільноти, аби залучити чорних чи мусульман, особливо якщо вони є віднсними новоприбульцями. Ні, ми не твердолобі пролайфери, але ми вважаємо, що аборт за бажанням це забагато (а користування 80-центовими кондомами дешевше). Ні, ми не анти-геї, але ми також не хочемо, щоб наших дітей навчали, що гейство є цілковитою нормою. Ми знаходимо чесним, що постійні одностатеві стосунки не мають бути дискриміновані стосовно податків та прав наслідування, але ми не хочемо, щоб гейські стосунки приравняли до гетеросексуального шлюбу, ані того, щоб вік згоди знизився від 18 до 16, як з гетеросексуальними стосунками. Ні, ми не хочемо прирікати інтелігентних жінок на 40 років домашньої праці або другорозрядних робіт, ае ми не певні, що жінки створені, щоб бути головуючими менеджерами і питаємо, чи не призведе їхнє збільшення на таких позиціях (включно прездентські) до порушення фундаментального балансу та співіснування статей, яке, ми віримо, є життєвим для суспільства. Трамп розуміє, що величезна купа людей почувається незручно в цій сфері та грає на цьому".

Ні, сам він, по-перше, занадто інталігентний, аби голосувати за Трампа, по-друге, взагалі британець. Але він належить до тієї "великої купи людей", на почуттях якої грає Трамп, він аже про неї "ми". І що ж воно за "ми"?

Якщо переконання цього "ми" трохи почистити від британської ввічливості, буде приблизно так: "Ми хочемо вважати себе кращими за чорних, але так, щоб нас за це не називали расистами. Давайте призначимо расистами лише крайніх, тих, хто негрів палить та вішає, і роздивлятися нас лише на їхньому фоні. Правда, ми хороші люди? Ми хочемо вважати себе кращими за геїв, але не хочемо щоб нас за це звали гомофобами. Давайте навчати геїв зі школи, що вони ненормальні і не повинні ображатися, коли їх називають ненормальними, так всім буде легше, а надто нам. Ми такі добрі, що навіть дамо їм одружуватися та успадковувати одне за одним. Але крий Боже не хочемо, щоб це називали шлюбом, бо наш шлюб це Божественна установа (навіть коли в ньому твориться насильство та повний триндець), а їхній це просто співжиття. Ми також не хочемо, щоб нами порядкували жінки та не хочемо виконувати буденну роботу, яку звикли звалювати на жінок. Ми не хочемо давати їм навіть порядкувати своїми матками. Презервативи краще (бо ми можемо їх зняти у будь-яку мить або відмовитися "нюхати квіти у противогазі"). Але давайте не називати нас за це мізогінами, бо мізогін це дуже сильне слово".

Коротше кажучи, ці люди хочуть діяти помірковано-вороже проти жінок та меншин, але так, щоб жінки та меншини не здогадатися, що то ворожнеча. Бо ж відверта ворожнеча може бути такою, що їм стане непереливки.

І тут - ураааа! - на допомогу приходить Трамп. Він козел відпущення для помірно-ворожих. Він вголос каже те, про що вони навіть думати наважуються із застереженням, бо це значить подумки поставити себе на одну з Трампом дошку. Але ж вони не такі. Вони кращі за цього рудого клоуна. Вони не стоять з ним нарівні. Вони просто поклали за нього до урни свій бюлетень, потай та мовчки.

Мені дуже подобається сцена з "Танцю з драконами" Мартіна, у якій Дейнеріс розпізнає приховану ворожість Ксаро Ксоана Даксоса:

Слізьми набрякли його очі, сльози поповзли вниз його носом, поміж аметистів, смарагдів та чорних діамантів.
- Я казав Тринадцятьом, що ти зауважиш до моєї мудрості. Як мені боляче бачити, що я помилявсяю Бери ці кораблі та пливи геть, або ти напевно помреш у муках. Ти навіть не знаєш, скільки зробила ворогів.
Я знаю, хто стоїть переді мною, ллючи фіглярські сльози. Усвідомлення принесло їй печаль.


Це печально і навіть болісно завжди - розуміти, що перед тобою із ввічливими словами та доброзичливою посмішкою, ба навіть із сльозами співчуття на очах стоїть ворог. Дуже болісно, коли це вчорашній друг, вчитель, улюблений митець, навіть родич. Але найкраще, що можна зробити у такій ситуації - це усвідомити, що кожний, хто хоче відняти в тебе твоє - ворог. Навіть коли він сам цього не розуміє. Відкрита ворожнеча з твого боку домоможе йому також це усвідомити. І тільки тоді буде можливо будь-яке примирення. Бо коли ворог сам не розуміє, що він ворог, він будь-яке примирення використає для удару в спину, обклавшися при цьому купою самовиправдань.

Будь як Даенеріс. Не дай ввічливим речам та фіглярським сльозам ввести себе в оману.

Comments

( 47 comments — Leave a comment )
kagalny
Nov. 10th, 2016 06:53 pm (UTC)
Ну невозможно же читать папуасье наречие, почему сразу не прогнать через гуглопереводчик.
ivan_sablin
Nov. 10th, 2016 06:55 pm (UTC)
+1
(no subject) - afrika_sl - Nov. 10th, 2016 06:56 pm (UTC) - Expand
(no subject) - europeoid - Nov. 10th, 2016 07:32 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Holms - Nov. 10th, 2016 07:57 pm (UTC) - Expand
(no subject) - afrika_sl - Nov. 10th, 2016 08:11 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Holms - Nov. 11th, 2016 06:13 am (UTC) - Expand
(no subject) - iigogosha - Nov. 10th, 2016 07:03 pm (UTC) - Expand
(no subject) - pyton - Nov. 10th, 2016 07:29 pm (UTC) - Expand
(no subject) - europeoid - Nov. 10th, 2016 07:33 pm (UTC) - Expand
(no subject) - pyton - Nov. 11th, 2016 09:26 am (UTC) - Expand
(no subject) - europeoid - Nov. 11th, 2016 11:26 am (UTC) - Expand
(no subject) - pyton - Nov. 22nd, 2016 10:31 am (UTC) - Expand
(Deleted comment)
(no subject) - (Anonymous) - Nov. 10th, 2016 08:04 pm (UTC) - Expand
(no subject) - zloy55 - Nov. 10th, 2016 08:54 pm (UTC) - Expand
(no subject) - afrika_sl - Nov. 10th, 2016 09:14 pm (UTC) - Expand
(no subject) - zloy55 - Nov. 10th, 2016 09:20 pm (UTC) - Expand
(no subject) - kladun - Nov. 10th, 2016 09:23 pm (UTC) - Expand
(no subject) - Толстый Троль - Nov. 10th, 2016 10:16 pm (UTC) - Expand
(no subject) - no_vodkaorange - Nov. 11th, 2016 03:11 am (UTC) - Expand
deceptors
Nov. 10th, 2016 07:08 pm (UTC)
Ну і ще один неприємний результат виборів Трампа - доводиться визнати, що:

а) чоловіки все ще ненавидять жінок;
б) жінки все ще ненавидять себе.

Где логика то?
afrika_sl
Nov. 10th, 2016 07:28 pm (UTC)
А навіщо вона потрібна?
(no subject) - Сидор Метёлкин - Nov. 11th, 2016 08:39 pm (UTC) - Expand
(no subject) - afrika_sl - Nov. 11th, 2016 08:48 pm (UTC) - Expand
pyton
Nov. 10th, 2016 07:28 pm (UTC)
А кто это?
europeoid
Nov. 10th, 2016 07:36 pm (UTC)
Ольга Чигиринская. Якобы украинская писательница.
Раз ходил комментировал. Раскритиковал конечно.

Edited at 2016-11-10 07:37 pm (UTC)
(no subject) - pyton - Nov. 11th, 2016 09:25 am (UTC) - Expand
generalermoloff
Nov. 10th, 2016 09:34 pm (UTC)
Блять,это же невозможно читать!!!! У меня кровь из глаз пошла,ебанаврот.... И да,я ничего не понял.
Толстый Троль
Nov. 10th, 2016 10:17 pm (UTC)
и это, хочу отметить, очень мягко сказано.
generalermoloff
Nov. 10th, 2016 09:40 pm (UTC)
а) чоловіки все ще ненавидять жінок;
б) жінки все ще ненавидять себе.


Я що то не зразумив,а вна украине жiнка не чоловiк?
partisan_p
Nov. 11th, 2016 04:45 am (UTC)
Язык- зеркало народа (с)
(no subject) - kuzia_aka_zmey - Nov. 11th, 2016 05:44 am (UTC) - Expand
(no subject) - imhoplet - Nov. 11th, 2016 05:22 pm (UTC) - Expand
Толстый Троль
Nov. 10th, 2016 10:28 pm (UTC)
Весь текст можно перевести как - гав, гав...
partisan_p
Nov. 11th, 2016 04:44 am (UTC)
О да, я спецом на телефон гуглоперевод поставил чтоб наслаждаться. Жаль конечно что она сбавила темп а то помню а 14году это была песнь песней
Лусине Горячкина
Nov. 11th, 2016 06:43 am (UTC)
бамбарбия кергуду какая-то...
Александр Глотов
Nov. 11th, 2016 09:11 am (UTC)
Советую
Кому трудно читать, попробуйте спеть.
ervinfisher
Nov. 11th, 2016 12:10 pm (UTC)
Тварь же спизданула, що будет говорить на мове. Так какого хрена она ботает на суржике? Сука, эту тварь надо украинизировать до конца ибо нехуй, проверяющим за то чтобы она писала правильно поставить учителя украинской мовы из Тернополя, а наказывать за ошибки будет гопник из Ровно (который правда сам ботает на суржике).

По тексту поста, бред и фантазии укрофеминистки, пересмотревшей Игры престолов, но зато очень смешно. На русском это смотрелось бы бредово, а вот на суржике хоть анекдоты лепи.


Edited at 2016-11-11 12:14 pm (UTC)
imhoplet
Nov. 11th, 2016 05:33 pm (UTC)
..."занадто інталігентний, аби голосувати за Трампа" - ггг!
чудное сочетание с
..."усвідомити, що кожний, хто хоче відняти в тебе твоє - ворог."

Общая тема у всех ебанутых на голову толерастов, что выбирать надо сердцем, или проиграешь (ц). То, что масса народу наконец-то нашла, за кого голосовать кошельком, оказалось выше их понимания.

ЗЫ: неужто Мартина на мову перевели??
qmed
Nov. 11th, 2016 08:00 pm (UTC)
б) жінки все ще ненавидять себе.
да, да, да, голосовать надо пиздой, а не головой, конечно!
видели бы вы тут отдельных наших либерасов и либерасок ;-)))

а вот и образчик, обхохочетесь:
http://experiment8or.livejournal.com/260225.html
afrika_sl
Nov. 11th, 2016 08:49 pm (UTC)
Re: б) жінки все ще ненавидять себе.
Вы, кстати, за кого голосовали?))
russedecologne
Nov. 12th, 2016 02:34 pm (UTC)
Поймал себя на том, что ниасилил.. вроде и слова в предложения складываются и даже понятно что написано, но больше одного предложения и беглого просмотра не смог выдержать. в чем суть, расскажите, пожалуйста? Негры стали друзьями хохлов?
afrika_sl
Nov. 12th, 2016 04:04 pm (UTC)
Там не сути
Просто наслаждайтесь процессом)
RE: Там не сути - russedecologne - Nov. 12th, 2016 09:37 pm (UTC) - Expand
(Anonymous)
Nov. 12th, 2016 03:20 pm (UTC)
Вроде и понятно все, но в сухом остатке в мозгу одни "єєєєїїїїїґґґ, грає грає воропає".

Знову народ не тот. Зрада, кругом зрада.
(Anonymous)
Nov. 12th, 2016 05:21 pm (UTC)
это просто праздник какой-то, читать надо с канаадьскым акцентом
( 47 comments — Leave a comment )

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Emile Ong